Pátek 7. srpen 2020
Svátek má Lada

Krásný Dvůr – Znáte Novogotický templ v zámeckém parku v Krásném Dvoře na Podbořansku? Už tři roky je po své velké rekonstrukci přístupný veřejnosti. Můžete vystoupat i na jeho vršek, funguje tak i jako rozhledna.

Templ na sebe již zdálky poutá pozornost návštěvníků. Z výšky můžete shlédnout nejen část rozlehlého parku, ale jsou vidět také Krušné či Doupovské hory.
Jak se k němu dostat? Nejsnazší je nechat auto na velkém parkovišti u zámku a vydat se k němu přes park zhruba půlhodinovou procházkou. Dovedou vás k němu směrové tabule.

Video

Obnova Novogotického templu v zámeckém parku v Krásném Dvoře byla financována z Finančních mechanismů Evropského hospodářského prostoru a Norska. Projekt byl realizován v letech 2014–2017 a zahrnoval komplexní stavební obnovu objektu včetně zhotovení kopií původních vitrážových oken, repliky vyhlídkové lávky a restaurování sochy polního maršála Schwarzenberga.

Celková částka na obnovu činila 20,3 milionů korun, přičemž příspěvek z EHP činil13 073 781 korun. Významným podílem přes 7 milionů korun pak přispělo Ministerstvo kultury.

Kudy tam


Cena základní vstupeny pro dospělého do interiéru templu i na vyhlídku činí 60 korun. Vstup do parku je zdarma. Celodenní parkování u zámku stojí padesátikorunu.
V červnu je památka otevřena od úterý do pátku od 13 do 16 hodin, o víkendech od 11 do 17. hodin. Během prázdnin od úterý do pátku mezi 10. a 17. hodinou, o víkendech mezi 10. a 18. hodinou.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací