Středa 27. leden 2021
Svátek má Ingrid

Kyselka - Malebné údolí řeky Ohře, Mattoni Muzeum, Mattoniho stezka „Po stopách skřítků“, rozhledna Bučina – to vše najdete v obci Kyselka na Karlovarsku. Ideální výlet pro rodiny s dětmi, milovníky poetiky 19. století i panenské přírody.

V centru obce Kyselka začíná Mattoniho stezka, která výletníky provede 3,6 kilometrů dlouho trasou po původních odpočinkových místech dobových lázeňských hostů, jako jsou vyhlídky, parky a altány. Šestnáct zastavení popisuje historii míst a přilehlých staveb. Průvodci v podobě místních skřítků na informačních tabulích zpestří celou procházku i dětem.

Poslední zastavení je u zrekonstruovaného Löschnerova pavilonu, ve kterém se nachází Mattoni Muzeum. V něm se mohou návštěvníci osvěžit v kavárně a prohlédnout si expozici přibližující počátky stáčení slavné minerálky a dobu největšího rozkvětu lázní Kyselka za doby Heinricha Mattoniho.

0208muzeum3

Stálá expozice muzea obsahuje množství historických artefaktů i řadu interaktivních prvků. Letos zde návštěvníci spatří to nejlepší ze sezónních výstav z minulých let. Mají tak možnost přenést se do seriálu České televize Já, Mattoni, pracovat ve firmě H. Mattoniho nebo se stát lázeňskými šviháky.

0208kyselka4

Milovníci pěší turistiky si mohou výlet rozšířit o cestu na rozhlednu Bučina, kterou v roce 1880 nechal vystavět právě Heinrich Mattoni. Nabízí výhled do údolí řeky Ohře a na pohoří Krušných a Doupovských hor.

Z Karlových Varů se do Kyselky můžete celé prázdniny vydat víkendovou autobusovou linkou č. 14, jejíž jízdenka platí zároveň jako vstupenka do Mattoni Muzea.

Mattoni muzeum - otevírací doba

0208kyselka

0208kyselka2

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací