Středa 18. květen 2022
Svátek má Nataša

Chomutovsko - Policisté a zdravotníci si vzájemně pomáhají. V rámci výkonu služby kadaňští policisté preventivně kontrolují i veřejné prostory nemocnice.

Spolupráce mezi Policií ČR a nemocnicí Kadaň funguje dlouhodobě. Policisté například asistují lékařům a dalším zdravotníkům v případech, kdy ošetřují agresivní pacienty, kteří často bývají pod vlivem alkoholu nebo drog a jejich chování je tak nepředvídatelné. Asistenci zdravotníkům poskytují policisté také při převozech rizikových pacientů na psychiatrická pracoviště apod.

Poslední dobou se spolupráce ještě prohloubila. Policejní hlídky v rámci své služby několikrát do týdne vykonávají preventivní obchůzkovou činnost ve veřejných prostorách nemocnice a v jejím okolí.

"Vedení nemocnice Kadaň na druhou stranu poskytlo policistům součinnost v souvislosti s jejich náborovou kampaní. U hlavní recepce vyvěsila nemocnice náborový plakát Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje. Ten kromě toho zařadila i na své internetové stránky a do příspěvků na sociální síti," uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

1701kadan2

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz