Pondělí 2. říjen 2023
Svátek má Olivie a Oliver

Ústecký kraj – V Česku neustále roste počet zaměstnaných lidí. A podle statistiků se zvyšují i výdělky. Průměrná hrubá měsíční mzda v Ústeckém kraji je nižší než celorepublikový průměr. Činí 29 158 korun. Za rok vzrostla o 8,4 procenta. To je naopak více než český průměr.

Takové výsledky přinesly statistiky o českém trhu práce v posledním loňském čtvrtletí. Atkuálně je zveřejnil Český statistický úřad. Pokud chcete aktuální číslo z nezaměstnanosti: Na Chomutovsku bylo na konci února bez práce 5,9 procenta lidí.

Stoupající poptávka po pracovních silách a silný hospodářský růst tlačily na výdělky. Průměrná mzda v ČR meziročně vzrostla o 8,0 % na 31 646 korun. V odvětví kulturní, zábavní a rekreační činnosti, ve zdravotní a sociální péči i ve veřejné správě vzrostly platy meziročně o více než 10 %. V dobré kondici byl i zpracovatelský průmysl, který zaznamenal nárůst průměrné mzdy o 7,5 %.

„Průměrné mzdy vzrostly nejvíce v Karlovarském a ve Zlínském kraji, tedy v krajích s nejnižší mzdovou úrovní. Ve všech krajích s výjimkou hlavního města Prahy vzrostly mzdy přinejmenším o 7,9 %. V Praze to bylo 6,6 %, přibylo tady ale nejvíce zaměstnanců,“ srovnává Jitka Erhartová, vedoucí oddělení statistiky práce ČSÚ.

Ve 4. čtvrtletí 2017 byl medián mezd 27 320 korun, což bylo o 2 244 korun více než ve stejném období předchozího roku. Muži mají značně vyšší mzdovou úroveň, jejich medián byl 29 639 Kč, zatímco u žen jen 24 790 Kč.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz