Úterý 11. srpen 2020
Svátek má Zuzana

Chemnitz – Myslíte si, že je nemožné stát v jedenáct hodin pod pařížskou Eiffelovou věží a o půl hodiny později se fotit před sochou Svobody z New Yorku? Je jedno míst nepříliš vzdálené od Ústeckého kraje, kde se vám to povede. Jmenuje se Miniwelt.

Miniaturní svět najdete v saském městečku Lichtenstein nedaleko Chemnitz. Úplně nejjednodušeji se tam dostanete od Drážďan (ze severních částí Ústeckého kraje) či přes Marienberg, když přejedete přechod na Hoře Svatého Šebestiána na Chomutovsku.

Rok 2019 je pro Miniwelt navíc velmi zvláštním rokem, protože slaví 20. narozeniny. Po celém světě tu můžete cestovat už od 15. července 1999. Postupem času svět rostl - počet budov se změnil, stejně jako tvář kulturní krajiny parku. Stromy a keře se zvětšily a miniaturní svět se stal relaxační zelenou oázou.

Od svého otevření v létě roku 1999 park navštívilo více než 1,9 milionu návštěvníků. Není co divu. Pohled na světoznámé miniaturní budovy v měřítku 1:25 vás ohromí. Na ploše pěti hektarů mohou návštěvníci očekávat památky od starověku po současnost.

Video

Miniwelt obsahuje více než 110 památek v již zmíněném měřítku. Z toho je 25 budov zahrnutých ve světovém dědictví UNESCO. Je tu šest ze sedmi starověkých divů světa. V miniaturním světě je zastoupeno 26 zemí, z toho 11 hlavních měst. Najdete tu vynikající umělecká díla, jako je drážďanský Frauenkirche, postavený z pískovce ze stejného lomu jako originál.

Vstupné Miniwelt včetně digitálních programů v Mini vesmíru činí dvanáct Eur pro dospělého, děti od pěti let platí osm Eur. Rodiny o dvou dospělích a až čtyřech dětech si musí připravit 35 Eur.

Otevírací doba je do 3. listopadu 2019 denně od 9 do 18 hodin.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací