FOTOREPORTÁŽ: Nejmladší chomutovská Pirátka natáčela s národním týmem propagační video ženského hokeje
Ženský hokejový národní tým. Foto: Jitka Fárová
Chomutov

Chomutov – První soustředění reprezentační sezóny A týmu a U18 ženského hokeje probíhá v těchto dnech v chomutovské Rocknet aréně. Součástí kempu bylo i natáčení několika videospotů na propagaci ženského hokeje. Toho se zúčastnila i teprve šestiletá Klára Fárová z Pirátů Chomutov.

„Kemp jsme odstartovali testováním, jak na ledě, tak i mimo led. Je to vlastně začátek olympijského cyklu. Chtěli bychom navázat na úspěchy z předchozí sezóny, takže to bereme hodně zodpovědně a chceme, aby holky byly připravené. V sobotu nás čeká odlet do Finska, kde odehrajeme první z turnajů Euro Hockey Tour. Je to standardní start sezóny a moc se těšíme. Samozřejmě nás čekají obrovské věci, jako je příští rok domácí mistrovství světa nebo Olympijské hry v roce 2026,“ uvedla generální manažerka reprezentace ženského hokeje Tereza Sadilová.

Součástí kempu jsou i mediální aktivity. Letos poprvé vzniká i kampaň, která se připravuje na podporu ženského a dívčího hokeje v Čechách. „Tohle natáčení by mělo přiblížit práci, která v ženském hokeji je, podmínky, které děvčata mají. Cestu hokejistky od nejmladšího věku až po „áčko“, po ty olympioničky,“ vysvětlila manažerka.

0608hokej2

1608hokej3

1608hokej4

Právě natáčení spotů se zúčastnila i jedna z nejmenších hokejistech Pirátů Chomutov Klára Fárová. Štáb, který měl natáčení na starosti, se zaměřil na přípravu mimo led. Dívenka ale měla možnost si i zatrénovat s nejlepšími hokejistkami v republice přímo na ledě. „Bylo to super, holky byly na mě moc hodné a naučily mě, jak se mám radovat, když dám gól,“ řekla nadšeně malá Klárka.

1608hokej6

1608hokej10

1608hokej11

1608hokej13

„Byla skvělá! Já myslím, že nejvíc nadšená z ní byla hlavní trenérka Carla MacLeod, která se s ní chtěla hned vyfotit, protože malá je velmi roztomilá. Je to naše budoucnost. To, že ji můžeme vidět, je pro nás obohacením kempu. I ty holky mohou díky ní zavzpomínat na doby, kdy byly takto malinké. Ona naopak může vidět, že je možné se dostat až na tu nejvyšší úroveň. Samozřejmě jí přeji v hokeji to nejlepší a aby u tohoto sportu vydržela co nejdéle,“ řekla na závěr Tereza Sadilová.

1608hokej5

Trenérka Carla MacLeod s Klárou Fárovou.

Videa by měla být k vidění na webových stránkách, v televizi, na sociálních sítích a případně na kostkách nad ledovými plochami při utkáních.

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru