Pondělí 2. říjen 2023
Svátek má Olivie a Oliver

Ústecký kraj - Dalšími dvěma případy podvodného jednání přes internet se zabývají tepličtí policisté. V prvním případě přišla o 35 tisíc korun 34letá žena.

Ta prodávala oblečení na portále Vinted, kdy se jí ozval kupující, kterému zaslala svou mailovou adresu. Na tuto jí byl odeslán email s falešnou maskou Vinted s odkazem na platbu, kdy po rozkliknutí odkazu měla vyplnit přihlašovací údaje ke svému účtu a platební kartě. Z tohoto účtu pak neznámý pachatel odčerpal pomocí údajů částku přes 35 tisíc korun.

Ve druhém případě byl 67letý muž kontaktován ze spoofovaných telefonních číslech neznámou osobou, kdy se představil jako Kováč ze společnosti Anydesk s tím, že obchodují s kryptoměnou. Sdělil podvedenému, že má u nich uloženo 8.800 amerických dolarů a jestli je chce vybrat, musí si nainstalovat do svého počítače program se vzdáleným přístupem. Poté ho podvodník přesvědčil, aby se přihlásil do internetového bankovnictví.

Následně bez vědomí okradeného uzavřel u jeho bankovního účtu půjčku ve výši 380 tisíc korun. Z těchto peněz pak převedl neznámý pachatel ve třech případech celkem 90 tisíc korun na různé účty. Banka poté poškozeného muže vyrozuměla o podezřelých platbách a vyšlo najevo, že se jedná o podvod. Účet byl hned zablokován a k odčerpání dalších peněz již nedošlo.

"Policisté důrazně varují před zadáváním přístupových hesel do svého bankovnictví na různých zaslaných odkazech. Při prodeji věcí postačí kupujícímu číslo Vašeho účtu, žádné jiné údaje neposkytujte. Taktéž se nenechte vmanipulovat do instalace programů se vzdáleným přístupem. Vždy se jedná o záměr podvodníka," uvádí mluvčí policistů Ilona Gazdošová.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz