Pondělí 6. červenec 2020
Svátek má Mistr Jan Hus

Chomutovsko - Chomutovští kriminalisté ve spolupráci s pracovníky Generálního ředitelství cel, Odboru pátrání Ústí nad Labem, v minulém týdnu zadrželi a obvinili čtyři osoby, které podle všeho na Chomutovsku vyráběly a distribuovaly pervitin.

Zadržení předcházelo provedení domovních prohlídek na čtyřech různých místech okresu Chomutov, a to v bytech a rodinných domech, kde byla droga vyráběna. "Při domovních prohlídkách byly nalezeny varny, předměty sloužící k výrobě drog a také více než 40 gramů pervitinu," potvrdila chomutovská policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Mezi obviněnými je jedna žena z Jirkova ve věku 36 let, muž rovněž z Jirkova (54 let), muž z Chomutova (37 let) a muž z obce na Chomutovsku (43 let). Jejich podíl na výrobě a distribuci drogy měl být různý. "Někteří z nich dle dosavadních zjištění kriminalistů pervitin přímo vyráběli, jiní za finanční úplatu či úplatu ve formě drogy k její výrobě poskytovali prostory, jeden z obviněných svým vozidlem ostatní vozil na nákupy léčiv potřebných k výrobě drog. Obvinění pak měli pervitin také distribuovat," pokračuje Miroslava Glogovská.

K jednání zřejmě docházelo nejméně od poloviny roku 2018 až do doby, kdy byly osoby zadrženy. Policejní vyšetřovatel po zahájení trestního stíhání podal u dvou z obviněných podnět ke vzetí do vazby. Ten byl akceptován a soudce tak v pátek rozhodl o umístění těchto osob do vazební věznice.

"Za trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy hrozí třem z obviněných u soudu až pětiletý trest odnětí svobody. Čtyřiapadesátiletý muž, který teprve v loňském roce vykonal nepodmíněný trest odnětí svobody za obdobnou trestnou činnost, by s ohledem na předchozí odsouzení mohl od soudu odejít až s desetiletým trestem," uzavřela policejní mluvčí.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací