Pátek 3. duben 2020
Svátek má Richard

Chomutov - Policie v pondělí zveřejnila na svém webu video za zadržení dealerů pervitinu na Chomutovsku. Šlo o čtveřici osob (jedna, žena tři muži), které měly drogu vyrábět a poté nabízet i k prodeji.

Mezi obviněnými je jedna žena z Jirkova ve věku 36 let, muž rovněž z Jirkova (54 let), muž z Chomutova (37 let) a muž z obce na Chomutovsku (43 let). Jejich zadržení předcházelo provedení domovních prohlídek na čtyřech různých místech okresu Chomutov, a to v bytech a rodinných domech, kde byla droga vyráběna. Při domovních prohlídkách byly nalezeny varny, předměty sloužící k výrobě drog a také více než 40 gramů pervitinu.

K výrobě a prodeji drog zřejmě docházelo nejméně od poloviny roku 2018 až do doby, kdy byla čtveřice zadržena.

Policejní vyšetřovatel po zahájení trestního stíhání podal u dvou z obviněných podnět ke vzetí do vazby. Ten byl akceptován a soudce tak v pátek rozhodl o umístění těchto osob do vazební věznice. Za trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy hrozí třem z obviněných u soudu až pětiletý trest odnětí svobody.

Čtyřiapadesátiletý muž, který teprve v loňském roce vykonal nepodmíněný trest odnětí svobody za obdobnou trestnou činnost, by s ohledem na předchozí odsouzení mohl od soudu odejít až s desetiletým trestem.

video

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací