Neděle 28. květen 2023
Svátek má Vilém

Jirkov – Jirkov má šest nových a velmi neobvyklých laviček. Vznikly na prvním ročníku obnoveného Sochařského sympozia v Olejomlýnském parku, kde je vytvořili sochaři a řezbáři.

Sochařské sympozium probíhalo v Jirkově minulý týden, v sobotu se pak v Olejomlýnském parku uskutečnilo slavnostní zakončení akce. Návštěvníci vernisáže rozhodovali o tom, kdo z umělců obdrží diváckou cenu.

Získal ji orasínský umělec Josef Švancar, který je známý jako Šporgy, za Čtenářskou lavičku. Jeho dílo bude od srpna zdobit zahradu Kludského vily. Na stejné místo poputuje i lavička nazvaná Červená kniha od Davida Fialy.

2606lavicka

Zámeckou zahradu zase ozdobí lavička s názvem Dotek baroka od Václava Havlíčka. V Olejomlýnském parku zůstane Usmiřovací lavička, kterou tu vytvořil Zdeněk Vejražka, a také lavička ve tvaru mlýnského kola od Lukáše Sládka. Lavička, kterou její autor Luboš Sládek pojmenoval Art, bude umístěna v atriu Galerie Jirkov.

Na sympoziu vznikla i samostatná dřevěná socha s názvem Největší z pierotů a vytvořila ji Jitka Kůsová Valevská. Její dílo zkrášlí schodiště Jirkovského divadla.

2606lavicka6

2606lavicka5

2606lavicka4

2606lavicka1

2606lavickasocha

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz