Středa 31. květen 2023
Svátek má Kamila

Jirkov - Opuštěná patrová budova v ulici U Stadionu v Jirkově je na prodej. Objekt, ve kterém dřív fungovala kuželna a restaurace, nabízí realitní kancelář také městu. A vedení radnice nabídku zvažuje.

„Máme signály, že o nemovitost mají zájem firmy, které by tu chtěly zřídit ubytovnu,“ prozradila místostarostka Dana Jurštaková. V patře budovy jsou totiž hotelové pokoje. Ale myšlenka takového zařízení poblíž sídliště je pro město děsivá. „Na lokalitu a především na lidi, kteří tu žijí, by to mělo špatný dopad,“ obává se místostarostka. „Tomu chceme zabránit, proto s realitní kanceláří jednáme.“

Nabídkou makléře se již zabývali i radní. Zastupitelům doporučili budovu odkoupit. „Úvaha je taková, že bychom ji následně nechali zbourat a v místě by mohlo vzniknout parkoviště pro místní obyvatele se zelení,“ dodal k tomu starosta Radek Štejnar.

Budova je asi čtyřicet let stará. Navíc je posledních zhruba osm let nevyužívaná. Obojí se na jejím stavu dost podepsalo. Střecha je poškozená a dovnitř zatéká. Město si nechalo zpracovat znalecký posudek, odborný odhad ceny nemovitosti zní na tři miliony korun. O tom, na jakou cenu město přistoupí, však budou rozhodovat zastupitelé na svém červnovém zasedání.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz