Pondělí 24. červen 2019
Svátek má Jan

Jirkov – Z Jirkova zmizelo během soboty 380 kilogramů odpadků. V rámci akce Ukliďme Česko je sesbíralo po městě 35 dobrovolníků. Akci pořádali jirkovští Tomíci (Asociace turistických oddílů mládeže ČR, TOM 1918 Stopaři) společně se zastupitelkou Darinou Kováčovou.

Pětatřicet dobrovolníků, většinou dětí, se v rámci akce Ukliďme Česko vydalo sbírat odpadky na horní sídliště, především okolo silničního obchvatu. V pytlích končily PET lahve, igelitové tašky a další nepořádek, brigádníci ale našli třeba i dvě injekční stříkačky, části aut, prasklý monitor nebo dokonce lyže. To všechno byli lidé schopni vyhodit za kraj silnice či do lesa.

Po čtyřhodinovém úklidu byl pro děti i dospělé v zahradě u Kludského vily připravený oheň, na kterém si mohli opéct buřty.

0904uklid2

Sbírání odpadků na obchvatu nad Jirkovem. Hromadná fotografie účastníků sobotní úklidové akce.  Foto: Stopači Asociace Tom a MěÚ Jirkov/Josef Dušek

0904uklid1

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací