Středa 31. květen 2023
Svátek má Kamila

Jirkov - Městský úřad v Jirkově nabízí zájemcům z řad občanů možnost zapojit se do volebních komisí při lednových prezidentských volbách. Členství v komisi je za odměnu, v případě dvoukolových voleb si mohou členové přijít na 1500 korun.

Volby prezidenta České republiky se uskuteční 12. a 13. ledna, případné druhé kolo pak 26. a 27. ledna. V obou případech jde o pátek (od 14 do 22 hodin) a sobotu (od 8 do 14 hodin). Členové okrskových volebních komisí však musejí vždy přijít dřív a v sobotu odcházejí později, až po sečtení hlasů. Jejich práce obnáší přípravu volební místnosti, zápisy do volebních seznamů a jejich kontrolu, poskytnutí přenosné volební urny pro imobilní občany v bydlišti a nakonec počítání hlasovacích lístků.

Přednostně mají právo delegovat své zástupce do komisí kandidáti či strany, které mají zastoupení v poslanecké sněmovně či Senátu. Právě v případě prezidentských voleb jsou však často potřeba i zájemci z řadu občanů. A mohou to pojmout i jako přivýdělek, za členství v komisi je vyplácena odměna 1300 korun, zapisovatel má 1500 a předseda komise 1600 korun. V případě druhého kola se odměna navyšuje ještě o dalších dvě stě korun. Zaměstnavatel musí členy komisí na potřebnou dobu uvolnit z práce a ušlou mzdu nahradit.

První zasedání členů komisí bude už 21. prosince, proškoleni pak budou 8. ledna odpoledne v Jirkovském divadle.

Zájemci o členství ve volebních komisích v Jirkově mohou kontaktovat personalistku Městského úřadu v Jirkově Ivanu Němečkovou, a to na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonním čísle 474 616 421.

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz