Středa 31. květen 2023
Svátek má Kamila
Archivováno

Kadaň – Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie v Kadani zažily ve středu 21. září velký den. Prestižní škola Ústeckého kraje, která sklízí ocenění doma i v zahraničí, je tady totiž už 65 let. A konaly se oslavy.

Součástí oslav byl průvod studentů městem a také shromáždění na zcela novém Studentském náměstí. To vyrostlo mimochodem podle návrhu mladého absolventa školy Davida Šmída. Školu pochválil ve své zdravici i rektor ČVUT, taktéž bývalý student. „To je myslím největší ocenění, které se může této škole a jejím studentům dostat, když je pochválí rektor nejvýznamnější české technické univerzity," uvedl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, který se zúčastnil slavnostního dne. Zároveň vyvrátil zvěsti, že by se jednalo o slučování této školy s nějakou další, nebo dokonce o jejím rušení. „Je to nesmysl, potřebujeme technicky vzdělané lidi," uklidnil Oldřich Bubeníček.

„Rád bych vzkázal budoucím zájemcům o studium nebo těm, kteří se rozhodují, co budou dál v životě dělat, aby se nezapomněli zamyslet nad tím, co jim může dát stavebnictví," říká ředitel školy Zdeněk Hrdina. „Je to krásný obor, kdy po vás vždycky něco zůstane," uzavřel.2209skola

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz