Středa 31. květen 2023
Svátek má Kamila

Karlovy Vary - Karlovy Vary zná každý jako město kolonád, oplatek, pramenů a nebo festivalů. Jenže Karlovy Vary nabízejí daleko více. Vydejte se prozkoumat Karlovarské lesy a poznejte místní přírodu, tak ji znal i Karel IV. Obora je krásná jak v létě, tak má své kouzlo i v zimním období.

Obora sv. Linhart, která se rozkládá na ploše 67 hektarů a nabízí ojedinělý pohled na zvířata a krajinu, a to shora. K tomu jsou postavené soustavy můstků, které místy vyvedou stezku až do šestimetrové výšky.

Obora má tři části. Přímo u Linhartu je možné pozorovat jelena siky Dybowského, ve střední části daněk skvrnitý a špičce obory je k vidění prase divoké.

Obora je vytvořená pro pozorování zvěře. Napříč krajinou procházejí dvě pozorovací lávky, které zvěř může podcházet.

edeniky 1446

U budovy Linhart je umístěna také samostatná zastřešená pozorovatelna. Z té je krásný výhled na pasoucí se zvěř na přilehlém palouku. Cesty podél obory i pozorovací lávky jsou součástí naučných okruhů a jsou na nich informační tabule. Celý 3,5km výlet se dá projet i s kočárkem.

Stezka vede také k malým rybníkům, kde návštěvníci můžou pozorovat vodní hmyz.

Parkování a lanové centrum

Zaparkovat se dá podél cesty hned vedle přírodního lanového centra nebo na protilehlém parkovišti. Lanové centrum je pro děti od 5 let. Pro menší děti je hřiště s různými lanovými prvky. Vstup sem je zdarma. K centru patří i Stromové domky. Na stezce ve stromech jsou 2 dřevěné domečky a jedna vyhlídková plošina. Vše je propojeno. K domkům je vstup povolen jenom v doprovodu instruktora.

To není vše

V Lázeňských lesích je možné projít i další stezky, například Stezka siluetami zvířat nebo Dendrologická stezka.

Občerstvení

To je možné zakoupit v chatě Linhartka přímo u lanového centra. Je zde také kavárna, která je zároveň i infocentrem.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz