Jirkov bude mít Mobilní rozhlas. Díky němu obdržíte důležité zprávy z města přímo do svého telefonu
Ilustrační foto Zdroj:CC0
Chomutov

Jirkov - Jirkovští radní schválili uzavření smlouvy s brněnskou společností na pořízení a provoz tzv. Mobilního rozhlasu. Jedná se o platformu pro komunikaci města s obyvateli pomocí mobilních telefonů.

Systém by měl začít fungovat po prázdninách. Občanům, kteří se do něj zaregistrují, budou chodit prostřednictvím SMS, hlasových zpráv či e-mailů informace například o kulturních akcích ve městě, blokovém čištění v jejich ulici apod.

Aplikace funguje i obráceně. Obyvatelé mohou jejím prostřednictvím dávat radnici různé podněty či hlásit závady, informovat o nepovolené skládce, poškozené lavičce, nefunkčním osvětlení, ztracených a nalezených zvířatech a dalším věcech.

Aplikace lidem umožní například i hlasování o participativním rozpočtu. „Zavedením Mobilního rozhlasu chceme zvýšit informovanost a tím i spokojenost občanů,“ říká starostka Darina Kováčová.

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru