Chomutov – K prvnímu semifinálovému utkání play-off nejvyšší české softballové extraligy mužů dorazil soupeř z Vysočiny s velkými ambicemi. Měl proč, základní hrací část tým Havlíčkova Brodu v pohodě vyhrál a v letošních čtyřech konfrontacích Chomutov pokaždé porazil. Jak známo, play-off je ale trochu jiná soutěž, po víkendovém dvojutkání vedou Bobři 2:0 na zápasy (hraje se na tři vítězství) a další finále je na dohled.

beavers149

Sobota

Do prvního duelu nastoupili Beavers jak se zkušenými hráči, tak s juniory (Petřík, Malý, Musil, Šrétr). Na post nadhazovače postavil hrající trenér Jakub Vrba zkušeného Lubomíra Vrbenského, který v utkání opět prokázal své kvality a čtrnáctkrát nedal soupeřovým pálkařům šanci na odpal. Funkce zadáka (catchera) se chopil sám kouč.

Na body se nečekalo nijak dlouho. Hned v úvodní směně dokázali Havlíčkobrodští bodovat, v dohrávce ale Chomutov srovnal na 1:1. Další bodík připsali Hroši po homerunu Tomáše Jelínka ve směně číslo tři (1:2), a ve čtyřce pak po chybě domácí obrany odskočili dokonce na tříbodový rozdíl (1:4).

Chomutov se psychicky nesložil a pátá směna přinesla razantní obrat. Nejprve sice soupeř ještě jednou zabodoval (1:5), v dohrávce ale Beavers zabojovali a skvělým výkonem dali pět bodů. Zápas číslo jedna - Beavers – Hroši 6:5.

Neděle

Stejně jako první den, i v neděli vstoupili do utkání lépe hosté. A jejich úvod nelze nazvat jinak, než impozantní. První směna vynesla borcům z Vysočiny hned čtyři body a s Chomutovem to v této chvíli nevypadalo nijak valně (0:4).

Druhá část žádný bod nepřinesla a o celém zápase rozhodovala směna třetí. Nejprve junior Václav Šrétr poslal dlouhý odpal až k plotu a zadní „hroší" pole po této akci trochu zazmatkovalo. Šrétr stačil oběhnout všechny mety a bodovat. Juniora okamžitě napodobili další pálkaři chomutovského týmu, postupně se po zdařilých odpalech dostávali až na domácí metu a bodovali. Marek Malý, Václav Svoboda, Jakub Vrba, Jakub Petřík, Petr Pěnička a z nepříznivého stavu 0:4 bylo rázem dvoubodové vedení. Zaskočený soupeř si bere oddechový čas na poradu.

Jejím výsledkem je několikeré střídání, Beavers už ale hrají hodně pozorně. Lubomír Vrbenský nedává pálkařům soupeře přesnými a rychlými nadhozy nejmenší šanci.

Drama přišlo v sedmé směně. Hroši obsadili všechny tři mety a dostali se do nebezpečné skórovací pozice. Vše nakonec vyřešili Vrbenský s Pěničkou. Dva nadhozy prvně jmenovaného pálkař z „Havlbrodu" promáchl, třetí pak poslal do rukavice Petra Pěničky. Zápas číslo dva - Beavers – Hroši 6:4.

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru