Neděle 26. červen 2022
Svátek má Adriana

Chomutov - Soutěže, výtvarné dílny, ukázky dravců a stříhání ovcí, jízdy na ponících nebo zajímavé povídání s chovateli přímo u výběhů. To je jen malá část rozmanitého a bohatého programu letošních oslav Dne Země v chomutovském zooparku.

Stanovišť, ukázek a aktivit je tolik, že pro návštěvníky bude nezbytným rádcem a pomocníkem mapka s legendou přímo pro sobotní akci. Rozdávat se bude u vchodů do areálu.

Pokud by se měl zvolit maskot letošního Dne Země, byl by to určitě rosomák sibiřský. A nikoli náhodou – zooparku se letos poprvé v historii podařilo odchovat dvě mláďata této šelmičky a ta se tak těší zasloužené pozornosti.

Malí návštěvníci to mohou poznat hned u vchodu. „Nechali jsme pro děti vyrobit šablonu fotografické i malované masky na obličej, je možné ji stáhnout na našem webu. Stačí si ji vytisknout, vystřihnout, opatřit gumičkou a děti, které přijdou v masce rosomáka na Den Země, budou mít vstup zdarma,“ přináší první zajímavou zprávu ředitelka zooparku Věra Fryčová.

Zoopark chce zároveň děti i dospělé zapojit do hledání jmen pro obě mláďata. U výběhu bude v sobotu umístěná bedna, do které budou moci návštěvníci vhazovat na lístečku napsané své návrhy. Z druhé strany by neměla chybět adresa či jiný kontakt, autoři vybraných jmen od nás získají drobnou odměnu. Drobný háček je v tom, že zoopark stále nezná pohlaví mláďat, takže návrhy musí obsahovat buď jména neutrální nebo obě varianty.

Den Země ale zdaleka nebude jen o rosomácích. Celkem u deseti různých výběhů budou v konkrétní časy připraveni chovatelé zooparku, od kterých se návštěvníci mohou dozvědět o daných zvířatech leccos zajímavého. Povídání s chovateli je naplánováno třeba u makaků, velbloudů, tuleňů, dravců, losa, medvědů či v teráriu.

Po celý den bude také možné na různých místech v areálu navštívit několik zábavných či poučných stanovišť. Například u Kamenného rybníka rozestaví své hvězdářské dalekohledy Astronomická společnost Chomutov, v dětské zoo si mohou kluci a holky nechat na obličej namalovat oblíbený zvířecí motiv, kousek od správní budovy si zase vyzkouší zajímavé malování pískem. U horní brány pak bude odpoledne možné projet se na ponících.

O doprovodný program se postará například hudební divadlo Hnedle Vedle svým odpoledním vystoupením v dětské zoo, na statku domácích zvířat bude zase k vidění ukázka letu dravců či stříhání ovcí, hrát tu bude kapela Makovec a vystoupí i pěvecký sbor Skejušan.

Od soboty začnou také pravidelně jezdit Safari Expres a zoovláček Amálka. „Amálka začne jezdit v deset dopoledne a bude se vypravovat vždy po půl hodině. Safari Expres bude mít nástupní čas vždy v celou a první jízda se uskuteční v poledne,“ doplňuje k tomu ředitelka Fryčová s tím, že jízdní řády budou v sobotu vyvěšené i na nástupní stanici.

Kromě toho všeho mohou malé děti poprvé ozkoušet nové herní prvky, které nechal zoopark na pěti různých místech v areálu nainstalovat ve středu.
K parkování doporučuje zoopark kromě svých menších parkovišť především velké plochy u aquaparku či zimního stadionu, odkud to do areálu není daleko. A kdo se chce vyhnout frontám u pokladen, může si vstupenky zakoupit online a jít pak bez čekání rovnou k turniketům.

Den Země se koná tuto sobotu 23. dubna a program je naplánovaný po celý den, od otevření areál v devět hodin až do páté odpoledne. „Na programu jsme si dali opravdu záležet, takže už se těšíme, až v sobotu otevřeme brány a všechny u nás přivítáme a pobavíme,“ uzavírá pozvánku sobotní akci ředitelka zooparku Věra Fryčová.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz