Pondělí 2. říjen 2023
Svátek má Olivie a Oliver

Hřensko - V noci drony zaznamenaly ohniska v okolí Pravčické brány a na západ od Bouřňáku. Jedno ohnisko hasiči likvidovali nad Hřenskem. Jedná se o malé plochy.

"Nasazeno dnes máme přibližně 800 hasičů. Plocha, na které zasahujeme, je přibližně 60 hektarů. Dnes je v plánu začátek redukce některých hasících odřadů z jiných krajů. Pracujeme na tom, abychom mohli předat další území do správy Národního parku," napsali dnes ráno hasiči na svůj facebookový profil.

Hasiči pracují na tom, aby dnes dopoledne mohli předat další území do správy národního parku. Zatím nepředpokládají návrat obyvatel do evakuovaných obcí. Stále připravují místo zásahu na předání i po technické stránce - tzn. zajišťují, aby byla v terénu zabezpečena dodávka vody a natažená hadicová vedení. Což není nic jednoduchého. "Dřina ve skalách. Takto budujeme na některých místech dálkové vedení vody, aby bylo v pro techniku nepřístupných místech připraveno pro případný zásah i po předání území Národnímu parku. Hadicové vedení jsme připravili až na německou hranici," informovali včera večer hasiči.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz