Čtvrtek 11. srpen 2022
Svátek má Zuzana

Vejprty - V neděli krátce po čtvrté hodině ranní došlo ve Vejprtech na Chomutovsku k požáru. První informace hovořily o domově pro seniory, jak původně uvedla záchranná služba. Šlo ale o domov pro mentálně postižené. Při požáru zemřelo osm lidí a třicet je zraněných, potvrdil to mluvčí záchranné služby Prokop Voleník. Záchranná služba vyhlásila mimořádnou událost.

"Osm lidí zemřelo, dalších třicet je zraněných, z toho tři osoby utrpěly středně vážná zranění a jedna osoba vážná zranění. Tuto osobu bylo zapotřebí napojit na dýchací přístroj. Zranění byli převezeni do nemocnic v Kadani, Mostě a Chomutově," uvedl mluvčí záchranné služby Prokop Voleník.

Požár byl nahlášen na operační středisko ve 4 hodiny a 49 minut. V tuto chvíli je již požár uhašen. Na místě jsou policisté, kriminalisté, hasiči i záchranáři, probíhá vyšetřování příčiny požáru. Počet obětí i zraněných je konečný.

"Na místě zasahovaly čtyři posádky záchranné služby z Ústeckého kraje, posádka z Vejprt, posádka z Kadaně a jedna posádka z Jirkova, požádali jsme o spolupráci i německé záchranáře, kteří nám poslali dvě posádky, požádali jsme o spolupráci i Karlovarský kraj, který nám na místo poslal lékařskou posádku. Zároveň dispečink vznesl požadavek na podporu letecké záchranné služby, vrtulník ale kvůli nepřízni počasí nemohl vzlétnout," dodává mluvčí.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz