Úterý 28. červen 2022
Svátek má Lubomír

Chomutovsko – V restauraci Autokemp Hradec u Kadaně se opět může vařit. Obnovení provozu tady povolili 11. července pracovníci Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje. Restaurace byla od 27. června uzavřena kvůli špíně a hrubému porušování hygienických předpisů při přípravě jídla a skladování potravin.

V restauraci v autokempu se vaří hotovky a minutku a zajišťuje stravování pro ubytované hosty v kempu. Když tuto provozovnu hygienici na konci června navštívili, byla v katastrofálním stavu.

V rámci celého stravovacího provozu zde nebyla dodržována hygiena. Silně znečištěné byly podlahy, stěny, dveře, pracovní plochy, technologická zařízení, digestoř, chladicí i mrazicí zařízení, nábytek, umyvadlo i okna. Na nábytku, podlaze či pracovních plochách a třeba i na výrobníku ledové tříště objevili kontroloři nánosy černé lepkavé nečistoty a zbytky potravin.

1207autokemp

Snímky z první návštěvy hygieniků na konci června.    Zdroj: Krajská hygienická stanice Ústeckého kraje

1207autokempuvodni1

Silně znečištěná byla i zařízení, se kterými přicházejí potraviny do styku (konvektomat, grilovací deska, fritézy, chladicí a mrazicí zařízení).

Ve skladu potravin a v lednici našli hygienici maso, špenát, brambory, polévku či špagety z předešlých dní zchlazené v nekontrolovaném režimu. Restaurace neměla k dispozici šokový zchlazovač. Dodatečně zmrazené byly houskové knedlíky a velké množství syrového masa. V provozovně se u sebe skladovaly vzájemně neslučitelné potraviny. Všude byl též prach a pavučiny. Stěny v kuchyni a skladu byly místy značně poškozené.

Protože zjištěný stav nevylučoval možnost kontaminace potravin, a tedy ohrožení zdraví strávníků, hygienici restauraci okamžitě uzavřeli a provozovateli byla uložena pokuta.

Restaurace po úklidu

Opětovná kontrola v restauraci byla na žádost provozovatele provedena 11. července.  Tentokrát byla situace úplně jiná. “Kontrolou bylo zjištěno, že byla provedena sanitace celé provozovny včetně podlah, stěn, stropů, svítidel, oken, dveří, gastrozařízení a vybavení kuchyně i skladu potravin,” stojí v nové zprávě krajské hygienické stanice.

1207autokemp3

Poškozená zařízení a nábytek byly nahrazeny novými, zařízení na výrobu ledové tříště bylo odstraněno bez náhrady.

Stěny v prostoru mytí nádobí byly opatřeny keramickým obkladem. Potraviny byly uloženy podle vzájemné slučitelnosti, ke křížení nedochází. Závadné potraviny byly zlikvidovány odbornou firmou, což bylo doloženo písemně.

Vzhledem k odstranění nedostatků bylo povoleno znovuotevření restaurace.

1207autokemp5

1207aukemp4

1207aukemp1

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz