Úterý 28. červen 2022
Svátek má Lubomír

Klášterec nad Ohří - Kláštereckým policistům se podařilo dopadnout nebezpečného žháře, který ve městě zapaloval popelnice. V jednom případě se mu podařilo zničit i auto, unimobuňku a posuvnou bránu. Pachatelem je 34letý muž. Celkem způsobil škodu za čtvrt milionu korun.

Klášterečtí policisté objasnili čtyři případy žhářství, k nimž docházelo v období od března do července tohoto roku na různých místech v Klášterci nad Ohří. Muž zapaloval popelnice. V jednom případě však mělo být jeho jednání mnohem závažnější a důsledky mohly být fatální.

“V noci během minulého víkendu měl muž opět zapálit papír v plastovém kontejneru. V důsledku vzniklého požáru však bylo zničeno nejen pět kusů kontejnerů na odpad, ale i vedle stojící zaparkované osobní vozidlo, dále unimobuňka s přístřeškem obsahující různé elektrospotřebiče a další věci. Požárem byla zasažena a zničena i posuvná brána," sdělila policejní mluvčí Miroslava Glogovská. Oheň navíc ohrožoval i několik dalších motorových vozidel a přilehlou obytnou budovu.

Celková škoda, která vznikla v důsledku požárů, byla předběžně vyčíslena na téměř čtvrt milionu korun. Čtyřiatřicetiletý muž, který byl za obdobné jednání již v minulosti odsouzen, se při výslechu ke žhářství doznal. V tomto týdnu ho vyšetřovatel obvinil ze spáchání trestných činů obecné ohrožení a poškození cizí věci.

“Na základě podnětu policie a návrhu státního zástupce byl muž poslán soudem do vazby,” doplnila policejní mluvčí s tím, že kvůli riziku způsobení daleko větší škody v případě rozšíření požáru i na další zmíněné objekty hrozí muži za obecné ohrožení až osmiletý trest odnětí svobody.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz