Čtvrtek 11. srpen 2022
Svátek má Zuzana

Ústecký kraj – Kriminalisté hledají ženy, které se staly oběťmi tohoto 44letého recidivisty. Muž se specializoval na okrádání seniorek v jejich bytech. Dovnitř se dostával pod smyšlenou záminkou. Kriminalisté zatím našli šest okradených žen, z toho dvě z Ústeckého kraje. Předpokládají ale, že recidivista se pohyboval různě po celé republice a obětí tak může být daleko více.

Čtyřiačtyřicetiletý muž si své oběti vybíral v různých krajích. „Do bytů žen se vloudil převážně pod záminkou, že jde prověřit vlhkost zdí. Uvnitř pak předstíral jejich kontrolu, ženám tvrdil, že mají na zdech plíseň a pod různými záminkami je posílal do vedlejších místností. Jakmile zůstal sám, kradl ze skříní, zásuvek, nebo kabelek peníze a poté se rychle vytratil,“ popsal, jak si zloděj počínal, policejní mluvčí Daniel Vítek.

Jedná se o protřelého recidivistu, který byl v minulosti za majetkovou trestnou činnost už desetkrát odsouzen, z vězení byl propuštěn začátkem loňského prosince. „Už v lednu a začátkem února okradl první dvě ženy v Teplicích, k dalším se vloudil do bytu v Karlových Varech, Plzni, Chebu a v Kolíně,“ uvedl policejní mluvčí s tím, že kriminalisté zatím mají výpovědi od šesti okradených žen, které měl recidivista připravit o více než 65 tisíc korun.

Policisté 44letého pachatele již zadrželi a byl obviněn z přečinů krádeže a porušování domovní svobody. V současné době je ve vazbě.

Kriminalisté ale předpokládají, že se zloděj, jehož identikit svědci sestavili, pohyboval po celé republice a obětí tak může být daleko více. Obrací se proto na okradené spoluobčany, ke kterým se pod podobnou legendou někdo vkradl do bytu a připravil je o jejich majetek, aby kontaktovali buď přímo teplickou kriminální policii, nebo podali svědectví prostřednictvím linky 158.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz