Středa 31. květen 2023
Svátek má Kamila

Jirkov – Jirkov prodal areál Preciosy. Bývalý podnik od města koupila místní stavební společnost Rocknet, která tu chce mít zázemí pro své provozy.

O prodeji areálu rozhodli zastupitelé na svém posledním zasedání na konci června. Firma Rocknet byla jediná, která se přihlásila do veřejné soutěže. Nabídla však cenu, jakou si město představovalo - za areál zaplatí bezmála 29 milionů. „Kompletně se nám vrátí částka, za kterou jsme Preciosu kupovali, včetně provozních nákladů za dobu, kdy jsme ji vlastnili,“ potvrzuje vedoucí odboru majetku a útvaru investic Milan Reiner.

Město opuštěný podnik koupilo loni v dubnu. Chtělo zabránit tomu, aby se průmyslový areál dostal do rukou spekulantů. A povedlo se - získala ho úspěšná místní firma. „Areál bude využitý nejlépe, jak je možné,“ je přesvědčený starosta Radek Štejnar.

Rocknet chce do nově koupeného areálu o rozloze 4,5 hektaru přesunout své sídlo a provozy, které teď má na několika místech v okrese. Navíc expanduje a chce se rozšiřovat, o opuštěný závod se proto zajímala už před několika lety. Část areálu plánuje pronajmout také dalším firmám, které jsou na Rocknet navázané.

Společnost má nyní sídlo v Červeném Hrádku. Mezi hlavní obory její činnosti patří vrtné a injektážní práce v oblasti speciálního zakládání staveb a stabilizace horninového masivu.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz