Neděle 26. červen 2022
Svátek má Adriana
Archivováno

Chomutov – Letošní tříkrálová sbírka překonala rekord z roku 2006. V ulicích města se za první lednové dny vybralo 65 216 korun.

 

V šestnáctém ročníku sbírky od 4. do 12. ledna spojili své síly Oblastní charita v Chomutově, Podkrušnohorský zoopark, Globus, Piráti Chomutov, pěvecký sbor Happy Smile a město Chomutov. Sbírka začala koncertem na radnici, pokračovala tradičním průvodem ze zooparku až do centra města, hokejovým utkáním Chomutov - Most, ale i každodenním výběrem do kasiček v ulicích města. Každá skupinka koledníků měla doprovod minimálně jedné dospělé osoby, která se na požádání prokázala průkazkou vydanou litoměřickým biskupstvím a měla zapečetěnou kasičku s nálepkou Charita ČR.

Sbírka je největší dobrovolnickou akcí u nás a její výtěžek je určen na pomoc handicapovaným, nemocným, matkám s dětmi v tísni a dalším jinak znevýhodněným skupinám lidí, a to zejména v regionech, ve kterých sbírka probíhá. „Spolupracujeme s chomutovským sociálním odborem a díky sbírce tak můžeme materiálně pomoci rodičům s dětmi v nouzi. Pomáháme i charitativním šatníkem nebo jídlem z fary," řekla ředitelka Oblastní charity Chomutov Denisa Albrechtová. „Těší nás, že se sbírka rozrůstá, v letošním roce se připojili i koledníci z Kadaně, pro příští rok se chtějí přidat ve Vysoké Peci," dodala.

Šárka SCHÖNOVÁ, tisková mluvčí města Chomutov

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz