Úterý 28. červen 2022
Svátek má Lubomír
Archivováno

Chomutovsko - Prezident České republiky Miloš Zeman zavítal v rámci své dvoudenní návštěvy Ústeckého kraje také na Chomutovsko. Stejně jako na sousedním Mostecku, i u nás zopakoval svůj souhlasný postoj s prolomením těžebních limitů v nedalekém Horním Jiřetíně. 

Jako první se hlava státu zastavila v Jirkově, kde se v doprovodu starosty Radka Štejnara setkala se zástupci majitelů a managementu přepravce zemního plynu NET4GAS. Tato společnost stojí za zprovozněním plynovodu Gazela, který napojil Českou republiku na ruský plyn.

Další kroky prezidenta zamířily do chomutovského kina Svět, v jehož prostorách došlo na besedu s místními obyvateli. Pozdravit, vyslechnout a popřípadě položit otázku dorazilo na dvě stovky občanů. Prezident Zeman nejprve vyzval všechny přítomné k účasti na nadcházejících volbách a poté znovu pohovořil o těžebních limitech na Mostecku.

Když posléze došlo na volnější diskuzi, vyslechl Miloš Zeman stížnosti na místní bezpečnost, kriminalitu, Romy a další  nepřizpůsobivé obyvatele Chomutovska.  Prezident se  nenechal nikterak vyvést z míry a klidně odvětil, že nerozlišuje lidi podle barvy jejich pleti, ale pouze na slušné a neslušné. K tomu ještě přidal poznámku, že nepřizpůsobivý je podle něj ten, kdo si jde žádat o práci a pak nabídku nepřijme. V kině Svět došlo také na předání daru. Upomínkou na dnešní návštěvu bude prezidentovi olejomalba regionálního malíře a grafika Vojtěcha Krause, zobrazující chomutovskou radnici.

Po setkání s občany stihl prezident Zeman navštívit ještě onkologické oddělení chomutovské nemocnice a poté se celý vládní konvoj přesunul do Žatce. 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz