Natáčet se bude v Zubrnicích. Ilustrační foto
Zajímavosti

Ústecký kraj – Již příští týden přijedou do zubrnického skanzenu filmaři, aby zde natáčeli rodinný dobrodružný film Jána Sebechlebského Tichá pošta založený na skutečných událostech. Dojemný příběh se odehrává v Krkonoších na sklonku druhé světové války, kdy se skupina dětí rozhodne zachránit sestřeleného francouzského pilota.

Princip akce připomíná hru na tzv. tichou poštu, kdy si dětští hrdinové předávají pilota mezi sebou napříč vesnicemi jako utajenou zprávu ve škole. V této riskantní hře nasazují svůj život, musí přelstít hlídky německé okupační armády, zrádce i udavače a také přežít krutou nelítostnou zimu na horách.

V Ústeckém kraji se bude pracovat deset z celkových 32 natáčecích dnů, a to především v Zubrnicích – ve skanzenu a na železniční stanici. Zubrnická museální železnice zajišťuje dodávku historického vlaku. Na území kraje se pak bude natáčet ještě v Králově Mlýně a v Terezíně.

„Filmová kancelář  Ústeckého kraje ve spolupráci s filmaři zajistila pro tento film skvělé lokace. Navíc díky Zubrnické museální železnici ožije znovu historická železniční trať s autentickou parní lokomotivou. Těším se na film nejen kvůli místům našeho kraje, ale hlavně kvůli příběhu podle předlohy Jiřího Stránského,“ řekl náměstek hejtmana pro kulturu a cestovní ruch Jiří Řehák.

Film vzniká podle předlohy respektovaného spisovatele, scenáristy a dramatika Jiřího Stránského. Pod scénářem je spolu s režisérem Sebechlebským podepsaná i jeho dcera Klára Formanová. Příběh o odvaze, přátelství a hrdinství se bude natáčet v zimě v Ústeckém a Libereckém kraji a v dalších atraktivních lokacích, např. ve skanzenu Zubrnice, v malebném Kořenově, na Jizerce, v Horní Dušnici nebo například v Kryštofově údolí, na Slovensku v Oravské lesné či ve skanzenu Vychylovka. Film realizují společnosti 8Heads Productions s.r.o. a Arinafilm s.r.o.

V dospělých rolích diváci uvidí například Matěje Hádka, Judit Bárdos Pecháček, Karla Dobrého nebo skvělé slovenské herce Daniela Fischera a Romana Poláčika.

Snímek vstoupí do kin 27. února 2025, v roce významného výročí osmdesáti let od konce druhé světové války.

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru