Želina - Nulou do statistiky celkové návštěvnosti (3 098 osob) výrobních zdrojů Skupiny ČEZ na severu Čech přispěla během prvního pololetí malá vodní elektrárna Želina.

Malá vodní elektrárna Želina. Foto: Oldřich Hájek

Stalo se tak kvůli instalaci vírových turbín, kdy byla pro veřejnost nepřístupná. Bohužel bude tomu tak až do konce letošního roku, neboť i ve druhém pololetí zde probíhají různé rekonstrukční práce. V současné době se týkají elektrozařízení a měření a regulace. Na řadu přijde i rekonstrukce obou Francisových turbín.

Pro návštěvníky je tak z bezpečnostních důvodů MVE Želina až do odvolání uzavřena.

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru