Chomutovsko – Z kohoutků domácností na Chomutovsku by měla konečně přestat téct zapáchající voda. Pracovníci Severočeských vodovodů a kanalizací hlásí, že už změnili technologii na úpravně vody v Hradišti. Do filtrů doplnili aktivní uhlí. První 4 fitry s doplněnou náplní byly uvedeny do provozu 29. dubna. Lidé ale změnu pocítí až za nějakou dobu, v závislosti na tom, v jaké vzdálenosti od úpravny žijí.

Foto: Severočeské vodovody a kanalizace

Na vodu zapáchající po bahně si lidé začali stěžovat před několika týdny. Vodaři objevili příčinu v nádrži Přísečnice. V surové vodě se tady přemnožili mikroorganismy. Během úpravy vody sice došlo k jejich likvidaci, ale nepříjemný zápach přetrvával. Vodaři proto změnili technologii úpravy vody. Doplňují do filtrace aktivní uhlí.

V současné době jsou už 4 z 8 filtrů naplněny aktivním uhlím. V provozu je nyní 6 filtrů. Čtyři s aktivním uhlím a dva s původní filtrací. Zbylé dva filtry jsou odstaveny a zaměstnanci společnosti z nich odstraňují původní náplň, aby se mohlo aktivní uhlí doplnit. Jeden filtr představuje náplň o hmotnosti 4 tuny. Je nutno jej vyprázdnit, původní náplň ručně odstranit, nově naplnit a následně zprovoznit. Celý proces proto nějakou dobu trvá. SčVK postupně vymění náplně ve všech filtrech.

Severočeské vodovody a kanalizace opakovaně ubezpečují, že voda dodávaná do domácností je i přes případný zápach zdravotně nezávadná. Potvrdily to desítky testů.

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru