Tohle hrozí kdykoliv i u nás! Tisíce pneumatik v Trianglu jsou časovanou bombou
Požár pneumatik u dálnice D1 na Benešovsku. Foto: HZS Středočeského kraje
Chomutov

Žatec – Velký požár v areálu na recyklaci pneumatik likvidovali od středy do čtvrtka hasiči u dálnice D1 na Benešovsku. Zatím není jasné, proč začaly hořet. V tuto chvíli se nabízí srovnání s areálem firmy Hargo v průmyslové zóně Triangle. Uskladněny tam jsou protizákonně tisíce a tisíce gum. Pokud by začaly masivně hořet, bude kouř viditelný z Lounska, Mostecka i Chomutovska.

Pokud by u požáru v průmyslové zóně musely zasahovat desítky jednotek hasičů, jako tomu je ve Středočeském kraji, mohl by být ohrožen i provoz tamních továren v sousedství.

Vloni dostala firma Hargo půlmilionovou pokutu od České inspekce životního prostředí za „porušení provozního řádu - překročení povolené kapacity zařízení a uložení odpadních pneumatik mimo místa k tomu určená“. Pokutu nikdo neuhradil a vymáhání dostali na starosti celníci. Nikdo také neudělal žádná opatření k nápravě.

Hasiči už v Trianglu zasahovali. Požár naštěstí nebyl takového rozsahu jako nyní na Benešovsku.

1105hasicipneu1

Pneumatiky uskladněné v areálu firmy Hargo v průmyslové zóně Triangle. Snímek je z letošního ledna. Foto: Michal Hrdlička

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru