Foto: Policie ČR
Chomutov

Chomutovsko – Dvě dopravní nehody, k nimž došlo v sobotu během pouhých tří hodin na Chomutovsku, zavinili opilí řidiči. O obou událostech informuje Policie ČR.

K první z nich došlo odpoledne v obci Strupčice, když se řidič pod vlivem alkoholu při jízdě podíval do mobilního telefonu ležícího na sedadle spolujezdce, přitom pohnul volantem a sjel do příkopu. „Tam narazil do betonového můstku před domem. Přivolaní policisté na místě provedli s 42letým mužem dechové zkoušky, které ukázaly hodnoty kolem 2,5 promile alkoholu. Muž přiznal, že před jízdou pil whisky a pivo, s vozidlem pak prý ujel jen několik metrů, než havaroval," popsala první případ policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Další nehoda se odehrála o necelé tři hodiny později na silnici č. I/13 před sjezdem k chomutovskému Zooparku ve směru na Most. Opilý řidič tam přecenil své schopnosti a při jízdě v levém pruhu dostal kvůli vysoké rychlosti na mokré vozovce smyk. Narazil nejdříve do středových svodidel, pak vozidlo smykem pokračovalo napříč silnicí vpravo, až skončilo v příkopu. „Čtyřiatřicetiletý muž pak místo nehody opustil, avšak zpět ho přivezla hlídka městských strážníků, kteří muže spatřili v ulici 17. listopadu, kde se jim na dotaz ke způsobení popsané nehody přiznal. Poté absolvoval dechové zkoušky s výsledky kolem 1,4 promile a uvedl, že před jízdou pil pivo a pár panáků vodky," uvedla mluvčí.

 

Obě nehody se obešly bez zranění, škody na vozidlech a další škody (například na svodidlech) však byly odhadnuty v řádech několika desítek tisíc korun. Zmíněným řidičům již policisté sdělili podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. „Za to jim u soudu hrozí kromě peněžitého trestu a zákazu činnosti v krajním případě i odnětí svobody od šesti měsíců až do tří let," uzavřela Miroslava Glogovská.

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru