Chomutov – Piráti hlásí další posilu z kolébky hokeje. A zatímco v případě obránce Maria Scalza (Kanada) a útočníka Grega Moorea (USA) se jedná o v Čechách poměrně neznámé hráče, útočníka Bryana McGregora si fanoušci mohou pamatovat z jeho působení v Třinci. Důrazný forvard strávil ve slezském klubu dvě sezony a na jaře 2011 pomohl Ocelářům k zisku mistrovského titulu. Nyní se za čtyři dny třicetiletý Bryan McGregor dohodl na roční spolupráci s Piráty a po dvou letech bude znovu nastupovat pod vedením Břetislava Kopřivy.
Několik zápasů na farmě Ottawy
Rodák z Niagara Falls v kanadské provincii Ontario byl v roce 2000 draftován Kitchenerem, přednost tehdy ovšem dostala americká univerzitní soutěž NCAA, v níž Bryan hájil barvy celku University Minnesota-Duluth. Po dalších čtyřech letech zamířilo pravé křídlo do ECHL, kde nastupovalo za Pensacolu a Idaho a odkud si k několika zápasům odskočilo na farmu Ottawy v Binghamtonu. V létě 2009 se šikovný Kanaďan rozhodl pro evropské pokračování své kariéry a zamířil do Finska.
Excelentní rok na severu
Na severu Evropy hrál druhou nejvyšší soutěž za tým Vaasan Sport, který sídlí na západě země na břehu Botnického zálivu. McGregorovi se v sezoně 2009/2010 nebývale dařilo, na konto si připsal více než bod na zápas. Ve 43 duelech vstřelil 25 gólů a přidal 32 asistencí, navíc byl se čtyřmi přesnými zásahy nejlepším střelcem soutěže v oslabení.
Třinecké zlato
Tyto statistiky zaujaly Oceláře z Třince, kteří kanadského forvarda angažovali na dva roky a hned v prvním ročníku přišel velký úspěch. Slezský tým vedený Břetislavem Kopřivou a Pavlem Markem dokráčel až k mistrovskému titulu. K triumfu McGregor přispěl devíti trefami a šesti asistencemi v 50 utkáních základní části, během 15 bitev play-off už se mu již bodovat nepodařilo.
V následujícím ročníku naskočil rodilý Kanaďan do 34 střetnutí, v nichž pětkrát skóroval a přidal jednu asistenci. V létě 2012 Bryan McGregor Třinec opustil a zamířil do rakouské mezinárodní soutěže EBEL, kde hájil barvy Innsbrucku. V předešlém ročníku si pak zahrál kazašskou a dánskou nejvyšší soutěž, druhé angažmá v rámci EBEL absolvovala nová akvizice Pirátů v maďarském Fehérváru.


