Ilustrační foto
Výlety

Lužná u Rakovníka – V pátek 17. května odstartuje již 20. ročník Festivalu muzejních nocí. K akci se připojí také České dráhy, které tento den ve večerních hodinách otevřou brány ČD Muzea v Lužné u Rakovníka. V muzeu budou připravené prohlídky historických vozidel, zájemci se budou moci svézt také zvláštními vlaky do okolí Lužné.

Během Muzejní noci v pátek 17. května bude ČD Muzeum v Lužné u Rakovníka otevřené od 18 do 23 hodin. Návštěvníci si tu prohlédnou řadu unikátních historických vozidel a připravené budou také komentované prohlídky. K netradiční atmosféře přispěje také tematické nasvícení vybraných objektů muzea.

Ve večerních a nočních hodinách se zájemci budou moci svézt také motoráčkem Hurvínkem mezi Lužnou u Rakovníka a Rakovníkem. Celkem je naplánováno pět jízd, vlaky budou odjíždět z Lužné u Rakovníka v 17:40, 18:40, 19:45, 21:45 a 22:50, zpět z Rakovníka pak v 18:01, 19:01, 20:01, 22:15 a 23:15. S jízdenkou na tento vlak navíc dostanou návštěvníci slevu na vstup do muzea.

Motorový vůz řady M131.1 "Hurvínek" během Muzejní noci sveze cestující z Lužné u Rakovníka do Rakovníka a zpět. Zdroj: Archiv ČD.

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru