VIDEO: Otužilci využili zamrzlého jezera a vykoupali se v Matyldě!
Otužilci v ledové Matyldě. Foto: Oldřich Hájek
Zajímavosti

Most - Teplota vzduchu pět stupňů Celsia pod bodem mrazu, na hladině jezera Matylda leží zhruba deseticentimetrová vrstva ledu. Pro někoho počasí na to zůstat ve vyhřátém obýváku, pro partu mosteckých otužilců skvělá příležitost jít si užít zábavu.

Než se ale ponoří do ledové vody, je třeba se prosekat díru do ledu. Přibližně patnáct let se otužování věnuje Mostečan Tomáš Babouček. Ani tentokrát nevynechal příležitost ponořit se do ledové vody v čerstvě vysekaném otvoru. "Je to super, zažíváme euforii, je to nádherný," prohlašuje krátce po vynoření se bývalý mostecký učitel. "Většinou, když má voda nulu, tak jsme tam pět, deset minut," doplňuje ho Jindřich Bednařík.

Mostečané milující studenou vodu se scházejí i několikrát do týdne. Přijít mezi ně můžete třeba v lednu. Plavecký klub Otužilci Most chystá velké setkání na jezeře Most. Dorazit mohou i vyšší desítky až stovky lidí.

"Příští rok 22. ledna od 10 do 12 hodin na jezeře Most. Budeme mít perfektní zázemí, zateplené stany, kde se budou moci otužilci převléknout. Přijďte," zve Tomáš Babouček.

Rozplavby budou v délkách 100, 250 a 750 metrů ve stojaté vodě, bez startovného a tradičně s bohatou tombolou.

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru