První klapka. Foto: Česká televize
Zajímavosti

Ústí nad Labem – Na Fakultě umění a designu (FUD) Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem začalo natáčení osmidílného seriálu Limity scénáristy a režiséra Petra Zelenky. Ústecký kraj se tak stává dějištěm dalšího významného projektu České televize. Natáčet se bude také v Libochovicích a na Děčínsku.

Jak se ze severočeského podnikatele stane ikona ekologických protestů a z manželského sporu celospolečenský konflikt? To ukáže osmidílný seriál Limity, který se bude téměř celý natáčet v Ústeckém kraji podle námětu a scénáře režiséra Petra Zelenky. Do hlavních rolí vybral Aleše Hámu, Veroniku Khek Kubařovou, Tatianu Dykovou, Maxmiliána Dolanského či Jaroslava Plesla. 

„Filmaři se do Ústeckého kraje rádi vrací. Máme zde lokace nejrůznějšího druhu, které jsou mnohdy neokoukané a pro filmaře lákavé. Nezastupitelnou roli s jejich výběrem hraje Filmová kancelář Ústeckého kraje. Ta pomohla také s vytipováním lokací pro seriál Limity, mezi nimi je právě i ústecký FUD. Spolupráce s Univerzitou Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem byla skvělá. Všichni byli nesmírně vstřícní, do natáčení se zapojili dokonce také studenti univerzity. Jsme moc rádi, že FUD zanechá v seriálu svou stopu,“ vyjádřil se k natáčení náměstek hejtmana Ústeckého kraje Jiří Řehák.

Štáb Petra Zelenky má natáčení osmidílného seriálu rozložené do pětašedesáti dní, a to především do lokací v Ústí nad Labem, Děčíně a jeho okolí. Přesune se i do Libochovic na Litoměřicku či do Prahy. Poslední klapka by měla padnout na začátku srpna. V programu České televize se seriál objeví příští rok.

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru