Kontrola a konzervace šperků se uskutečnila pod ozbrojeným dohledem. Foto: Oblastní muzeum a galerie v Mostě
Zajímavosti

Most – Oblastní muzeum a galerie v Mostě se může chlubit stálou expozicí věnovanou baronce Ulrice von Levetzow. Součástí sbírky jsou i nádherné šperky z českého granátu. Tento týden pracovníci muzea provedli jejich kontrolu a pravidelnou konzervaci. Vše pod dohledem strážníků Městské policie Most. 

Granátová souprava šperků, která je jedním z nejvzácnějších šperkařských děl v České republice, je umístěna v pomyslném středu expozice. Podle prokázaných gemologických expertíz se jedná o největší známý soubor českých granátů na světě, jehož součástí je i největší broušený český granát v České republice. Šperk patří mezi 10 nejcennějších klenotnických prací v naší zemi.

Baronka Ulrika světově proslula jako poslední láska a múza Johanna Wolfganga Goetha. Příběh nenaplněné a neopětované lásky stárnoucího básníka patří mezi největší milostné příběhy evropské historie.

Foto: Oblastní muzeum a Galerie v Mostě
REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru