Záchranáři utvořili velký půlkruh a dojemně se loučili s odcházejícím ředitelem
Loučení s ředitelem. Foto: Oldřich Hájek
Lidé

Ústí nad Labem - Dlouholetý ředitel Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Ilja Deyl končí k 31. říjnu 2022 ve své funkci. Vzájemná spolupráce a vztahy, které se podařilo za ta léta mezi Ústeckým krajem a záchrankou vytvořit, jsou nyní na nadstandardní úrovni. Nadstandardní bylo i loučení záchranářů s odcházejícím šéfem.

Řediteli Deylovi se proto dostalo uznání na hejtmanství, kde ho v pondělí v rámci krajského zastupitelstva ocenil, a to nejen za 19 let ve vedení záchranky, hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller. „Za jeho dlouholetou a zároveň vysoce obětavou práci, kdy vybudoval krajskou záchrannou službu jako špičkové zdravotnické zařízení, na které jsme právem hrdí, mu patří od Ústeckého kraje velké poděkování a uznání,“ řekl na začátku jednání zastupitelstva hejtman Jan Schiller.

Před krajským úřadem potom na odcházejícího ředitele čekaly desítky jeho podřízených. Utvořili půlkruh, tleskali a jednotlivě se s ním rozloučili. „Celý kolektiv mi bude zásadně scházet, vzpomínat budu určitě v dobrém," prohlásil Ilja Deyl.

MUDr. Ilja Deyl

edeniky 4837

MUDr. Ilja Deyl, rodák z Ústí nad Labem, se po absolvování Fakulty všeobecného lékařství Univerzity Karlovy v Praze vrátil do svého rodného města, aby zde začal kariéru úspěšného lékaře. Oslovil jej obor anesteziologie a resuscitace, ze kterého v roce 1979 získal atestaci 1. stupně a následně v roce 1985 atestaci 2. stupně. Od roku 1975 do roku 1986 pracoval v krajské nemocnici v Ústí nad Labem jako sekundární lékař anesteziolog.

V letech 1986 až 1989 zde působil jako ordinář anesteziologicko-resuscitačního oddělení pro léčbu chronické a neztišitelné bolesti. Cestu na záchranku si našel již v roce 1978 a v roce 1990 se stal vedoucím lékařem Stanice záchranné služby města Ústí nad Labem. V listopadu 1991 byl jmenován ředitelem Záchranné služby města Ústí nad Labem, která se posléze v roce 1993 stala Územním střediskem zdravotnické záchranné služby v Ústí nad Labem, jako páteřní záchranná služba pod patronací Ministerstva zdravotnictví. K 1. lednu 2003 byla pak převedena spolu s ostatními záchrannými službami v kraji pod Ústecký kraj. Jako ředitel Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje působil pod Ústeckým krajem od roku 2003, s tím, že celokrajskou působnost získala záchranná služba postupnou transformací všech záchranných služeb v Ústeckém kraji v roce 2005. V jejím čele pak MUDr. Deyl působí dodnes.

MUDr. Ilja Deyl se od počátku devadesátých let jako člen komise Ministerstva zdravotnictví pro přednemocniční neodkladnou péči podílel na tvorbě vyhlášky Ministerstva zdravotnictví o zdravotnické záchranné službě. Od roku 1993 byl opakovaně zvolen do výboru Společnosti urgentní medicíny a medicíny katastrof ČLS JEP, kde vedle odborných aktivit spolupracoval při tvorbě odborných podkladů pro právní ošetření problematiky zdravotnické záchranné služby a rovněž úzce spolupracoval při konstituování nového medicínského nástavbového oboru Urgentní medicína. V roce 1999 získal v tomto oboru atestaci. V letech 2000 až 2002 se jako člen komise Ministerstva zdravotnictví ČR podílel na přípravě Zákona o zdravotnické záchranné službě.

MUDr. Ilja Deyl se profiloval nejen jako schopný lékař a manažer, ale také jako pedagog. Své odborné zkušenosti a znalosti předával jako externí lektor Katedry urgentní medicíny a medicíny katastrof IPVZ.

V průběhu své profesní kariéry se jako jeden z předních odborníků podílel na dalších mnoha aktivitách souvisejících s rozvojem oboru Urgentní medicína a pro mnohé z nás jsou jeho výsledky vzorem a inspirací.

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru