Dominička se narodila se vzácným syndromem kočičího křiku. K lepšímu vývoji by jí mohla pomoci delfinoterapie
Delfinoterapii absolvovala Dominička už vloni a přinesla mnoho pozitivních výsledků. Foto: archiv rodiny
Lidé

Most - Malá Mostečanka Dominička se narodila se vzácným genetickým syndromem Cri du chat (syndrom kočičího křiku). Ten se projevuje opožděným psychomotorickým vývojem, hyperaktivitou, problémy se soustředěním, řečí a chůzí. Usměvavá čtyřletá bojovnice však nic nevzdává. Pravidelně rehabilituje a cvičí. Navštěvuje běžnou školku s asistentkou a od svých vrstevníků odkoukává spousty věcí.

I přesto, že jí rodina poskytuje co nejvíce péče, podpory a možností, aby se mohla rozvíjet a růst, nedokáže často říci co chce a vyjádřit své emoce, což má často za následek vztekání, pláč a bohužel i bití sama sebe. K výraznému vývoji by jí pomohla delfinoterapie, kterou již absolvovala a přinesla mnoho pozitivních výsledků. Tato léčba je však velice finančně nákladná.

Rodiče se proto rozhodli zorganizovat sbírku prostřednictvím internetové platformy Donio, kde zveřejnili Dominičky příběh. Odkaz na internetovou sbírku najdete tady.

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru