Chomutov/Jirkov – Dopravní podnik Chomutova a Jirkova se od 11. prosince připojí k integrované dopravě Ústeckého kraje. Cestující tak budou moci využít jednu jízdenku na městskou hromadnou dopravu, linkové autobusy i vlaky. Jirkov a Chomutov se tímto přidávají k Teplicím, Ústí nad Labem, Děčínu a Bílině, které už do integrované dopravy Ústeckého kraje zapojené jsou. Nově se od prosince zapojí ještě také Varnsdorf.

1411bus

Ilustrační foto

Sjednocení dopravy lidem usnadní cestování do cílového místa kdekoliv v kraji. Cestující budou moci využít různé integrované dopravce a přestupovat mezi nimi bez rozdílu, zda se jedná o MHD, zelené autobusy, vlaky, ale třeba i nostalgické motoráčky nebo lodě. Integrace rozšíří varianty cestování bez potřeby kupovat při přestupech více jízdenek. Jízdenku kamkoliv v kraji si cestující klidně pořídí i v městském autobuse či trolejbuse nebo v dopravních kancelářích MHD.

Co se bude od prosince měnit?

V MHD Chomutova a Jirkova se u čísel linek před stávající dvojčíslí zavádí předčíslí 3. Zavádí se možnost úhrady platební kartou a ruší se některé druhy jízdenek, které nebyly příliš využívány. I v rámci městské dopravy se začne počítat jízdné podle zón, nebude tedy již třeba hlídat počet zastávek, ale jen časovou platnost jízdenky. Chomutovské a jirkovské Buskarty nebudou integrovány a bude je možné buď vrátit, nebo je dále používat. Spolu s již vydanými jízdními doklady zůstanou v platnosti pro vozy MHD.

„S integrací veřejné dopravy v kraji jsme začali v roce 2015, kdy se povedlo zavést společný tarif pro zelené linkové autobusy i MHD Teplice. Průlomovým integračním rokem byl ale až letošní rok, kdy jsme postupně do jednotného systému zapojili vlaky, MHD v Ústí nad Labem, Děčíně a Bílině a dokonce i turistické nostalgické motoráčky a osobní lodě. Nynější zapojení MHD Chomutova, Jirkova a Varnsdorfu jen dokresluje dynamický rozvoj aktuálně nejmladšího integrovaného dopravního systému v Čechách,“ rekapituluje radní pro dopravu Jaroslav Komínek a dodává: „Rádi bychom v integraci veřejné dopravy v Ústeckém kraji pokračovali zapojením dalších měst nebo přívozů na Labi“.

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru