Chomutov – Smutný případ řešili chomutovští strážníci. Hledali matku malého chlapečka, kterého si nikdo nevyzvedl ze školky. Ženu našli doma notně pod parou, navíc omámenou prášky. Dítě skončilo v Klokánku.

Případ se stal už v polovině srpna, teď o něm informovala chomutovská městská policie. Strážníci matku malého dítěte začali hledat poté, co jim bylo na tísňovou linku oznámeno, že si chlapečka nikdo nevyzvedl ze školky. Hlídka jela do místa bydliště hocha. Dveře od bytu jim po delším bouchání a zvonění otevřela matka, hned na první pohled ale bylo jasné, že je pod vlivem alkoholu a omamných látek. Na dotaz, zda nepostrádá syna, nedokázala reagovat jinak než překvapeně.
Malého chlapce si nakonec ze školky vyzvedla sociální pracovnice a odvezla ho do Klokánku. Poté se strážníci za doprovodu sociálky k matce hocha znovu vrátili. Do bytu se ale už nedostali, dveře museli otevřít hasiči. Ženu následně strážníci našli ještě v horším stavu než poprvé. Ležela bezvládně na pohovce, byla při vědomí, ale nekomunikovala, na místo museli být přivoláni lékaři. Když byla žena opět schopná mluvit, začala tvrdit, že se stala obětí znásilnění a situaci řešila prášky a alkoholem. Podle dostupných informací ale užívá omamné látky již delší dobu. Případ si převzala státní policie.


