Foto: Michal Hrdlička
Chomutov

Chomutov – Pondělní večerní hlídka chomutovské městské policie v ulici Kamenná připomínala scénu z nebezpečného filmu. Přímo z temnoty se před projíždějícím služebním vozem náhle vynořil mladík na minibiku. Tragédii zabránila jen pohotová reakce strážníků a notná dávka štěstí.

Školák, který se ulicemi řítil pod rouškou tmy, porušil snad všechna myslitelná bezpečnostní pravidla. Jeho stroj nebyl vůbec osvětlen, on sám neměl ochrannou přilbu a hluk motoru se rozléhal celým okolím. Největší šok však přišel ve chvíli, kdy se mladý jezdec pokusil zastavit. Ukázalo se totiž, že stroj má nefunkční brzdy, a chlapec tak zastavil jen s velkými obtížemi na poslední chvíli.

Strážníci chlapci na místě důrazně vysvětlili, že svým hazardem neohrozil pouze svůj život, ale i bezpečnost všech ostatních účastníků provozu. Po zjištění totožnosti byl mladík předán do rukou matky.

Případ tím však zdaleka nekončí:

  • Zabavení stroje: Vzhledem k tomu, že na místě nebylo možné doložit původ minibiku, strážníci jej odebrali.
  • Správní řízení: Celá událost byla zdokumentována a postoupena k dořešení Magistrátu města Chomutova.

Městská policie v souvislosti s tímto případem varuje rodiče, aby nepodceňovali dohled nad svými dětmi a dbali na technický stav dopravních prostředků, které používají. Tentokrát incident skončil „jen“ zabaveným strojem, příště mohly být následky fatální.

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru