Kadaň – Policejní manévry s vrtulníkem překvapily ve středu pozdě večer řadu obyvatel Kadaně, kteří tak začali zjišťovat, co se děje. Záchranné složky byly v pohotovosti z důvodu pohřešování dvaasedmdesátiletého muže. Vrtulník byl odvolán o půlnoci.
„Včera před půl desátou večer jsme přijali oznámení o pohřešování seniora, který měl podle své družky odejít odpoledne na procházku a dosud se nevrátil. Žena měla obavy o jeho život," vysvětlila policejní mluvčí Miroslava Glogovská.
Policisté ihned začali po pohřešovaném pátrat, do pátrací akce se zapojilo několik hlídek policistů, hasiči a strážníci.
„Pátrali jsme i s nasazením vrtulníku, dronů a čtyřkolky. Krátce před půlnocí muže vypátrali policisté z kláštereckého obvodního oddělení, kteří ho nalezli jdoucího po silnici v blízkosti Tušimic. Seniora převezli do nemocnice k vyšetření, odtud poté odjel se svou družkou v pořádku domů," dodala policejní mluvčí.

O situaci informovala i kadaňská radnice na sociálních sítích, aby uklidnila obyvatele, kteří se ptali, co se děje. Přiložila také záznam letu policejního vrtulníku. Zdroj: FB město Kadaň


