Foto: Celní správa ČR
Chomutov

Ústecký kraj, Teplicko - ​Během jednoho dne odhalili celníci na Teplicku tři nelegální přepravy minerálních olejů ze sousedního Německa. Zajistili téměř pět tisíc litrů topného oleje. 

Mobilní hlídka celníků si na komunikaci I/27 vytipovala ke kontrole červené dodávkové vozidlo Mercedes Benz, které následně dynamickým způsobem zastavila u obce Hrob. Při kontrole nákladového prostoru celníci nalezli dvě plastové IBC kostky s téměř dvěma tisíci litry načervenalé kapaliny se zápachem nafty.

Foto: Celní správa ČR

Překvapen byl i řidič bílé dodávky zn. Citroën Jumper, kterého hlídka zastavila ke kontrole v katastru obce Dubí. Celníci v útrobách dodávky objevili také dvě IBC kostky naplněné stejnou kapalinou.

Do třetice byla mobilní hlídka celníků úspěšná i nedaleko obce Střelná, kde kontrolovala další bílou dodávku zn. Citroën Jumper. Celníci v nákladovém prostoru nalezli jednu plastovou IBC kostku s 981 litry nízkoviskózní načervenalé kapaliny se zápachem nafty.

Foto: Celní správa ČR

Všichni tři odhalení tuzemští řidiči svorně doznali, že topný olej „Heizoel EL“ nakoupili v sousedním Německu. Nebyli však schopni předložit doklady prokazující zdanění vybraných výrobků podle zákona o spotřebních daních. Orientační kontrolní vzorky, které celníci odebrali z běžných nádrží vozidel, navíc reagovaly pozitivně na přítomnost značkovače. Topný olej, lidově nazývaný „červená nafta“ je přitom určen výhradně pro výrobu tepla, z důvodu nižší ceny je však u nás podvodně používán pro pohon motorových vozidel.

Foto: Celní správa ČR

Celkový daňový únik vyčíslili správci spotřebních daní na bezmála 50 tisíc korun. Řidiči budou muset uniklou spotřební daň doplatit, zajištěný topný olej propadne ve prospěch státu. 

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru