Pacienti, kteří se na urgentní příjem dopraví sami, vstupují do budovy z Edisonovy ulice. Foto: Krajská zdravotní
Chomutov

Chomutov – Nově zbudovaný urgentní příjem dnes, tedy v pondělí 22. dubna, v šest hodin ráno otevřel dveře prvním pacientům v Nemocnici Chomutov. Pavilon slavnostně otevřela Krajská zdravotní za účasti zástupců vedení Ústeckého kraje 25. března, poslední měsíc se do něj stěhovala jednotlivá oddělení. 

Na urgentní příjem se pacienti dostanou dvojím způsobem. Část je vyhrazena příjmu pacientů dovezených zdravotnickou záchrannou službou, opačná strana budovy je určena pacientům, kteří přijdou tzv. po svých. Nová budova chomutovské nemocnice má dva vchody. Z Beethovenovy ulice do ní budou směřovat sanity a z Edisonovy ulice mají přicházet pacienti, kteří dorazili s akutními potížemi po vlastní ose. 

Základní filozofií urgentního příjmu je, že pacienti se dostanou v nemocnici na jedno místo, a to bez ohledu na závažnost pacientova stavu, odsud je zdravotnický personál posílá na příslušná oddělení, případně je na místě vyšetří a rovnou přivolá odborného lékaře.

Centrální urgentní příjem zásadním způsobem zlepšuje příjem pacientů a rychlost poskytované péče. V posledním měsíci Krajská zdravotní otevřela dva zcela nové pavilony s urgentními příjmy – v Chomutově a druhý v Děčíně, kde zdravotnické pracoviště otevře brány pro veřejnost 2. května.  

Celkové náklady na nový pavilon přesáhly 880 milionů korun, na čemž se částkou 150 milionů korun podílela dotace z Evropských fondů – konkrétně z Integrovaného regionálního operačního programu a nejvyšší část byla kryta investiční podporou Ústeckého kraje a investičním úvěrem od Komerční banky, který si vzala Krajská zdravotní pro zajištění svých investičních plánů.

Jak to vypadá v novém pavilonu, si můžete prohlédnout ZDE. Byli jsme u slavnostního otevření.

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru