Foto: Policie ČR
Chomutov

Lounsko - V pondělí odpoledne vykonávali postoloprtští “dálničáři“ na lounském a chomutovském úseku dálnice D7 “skrytý“ dohled nad BESIP, kde prováděli měřícím zařízením ve vozidle kontrolu dodržování povolené rychlosti.

„Během dohledu nad silničním provozem se okolo policistů prohnalo vozidlo BMW 740D XDRIVE, a to rychlostí více než 200 km/h v místě, kde je dovolená maximální rychlost 130 km/h. Hlídka se za vozidlem vydala se svým stíhacím speciálem a na 70. km dálnice D7 ve směru jízdy na Chomutov započala měření rychlosti vozidla, které “uhánělo“ 237 km/h. Řidič tím překročil nejvyšší povolenou rychlost na dálnici o více než 100 km/h," uvedl policejní mluvčí Jakub Mareš.

Policisté vozidlo zastavili a během silniční kontroly s 44letým mužem provedli dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem. Dále dotyčnému sdělili, jakého přestupkového jednání se dopustil, s čímž nesouhlasil. Na místě sepsali oznámení o přestupku a současně mu zadrželi řidičský průkaz.

„Ve správním řízení přestupci hrozí pokuta až 25 000 korun, zákaz řízení na 6 až 18 měsíců a 6 bodů do bodového systému," dodal mluvčí.

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru