Pachatel nejprve vykradl byt a za pár dní se vrátil i pro vůz. Foto: PČR
Chomutov

Chomutov – Za mřížemi vazební věznice momentálně tráví čas 36letý Chomutovan. Ten se podle zjištění kriminalistů nejprve krátce před Vánocemi vloupal do bytu v širším centru Chomutova.

Zatímco majitel bytu nebyl doma, původně neznámý pachatel kamenem rozbil okno a vnikl dovnitř. Tam pak odcizil finanční hotovost v různých měnách, dva mobilní telefony, ale i klíče od bytu a náhradní klíče od vozidla patřícího majiteli bytu. „Hodnota odcizených věcí byla vyčíslena na bezmála 35 tisíc, poškozením skla vznikla škoda ve výši 5 tisíc," uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Poškozený oznámil vloupání policistům, kteří jej začali prověřovat. O několik dní později se na policii dostavil stejný oznamovatel s tím, že mu neznámý pachatel ukradl jeho osobní vozidlo v hodnotě 600 tisíc korun, které měl zaparkované v místě bydliště. Bylo pravděpodobné, že ke krádeži neznámý využil dříve odcizené klíče od tohoto auta.

Chomutovští policisté při prověřování obou skutků provedli rozsáhlé šetření, kterým se dostali až k totožnosti 36letého muže, jehož z krádeže podezírali. Přitom zjistili také poznatek, že dotyčný měl s vozidlem odjet mimo území našeho okresu. „Stopa vedla do Sokolova, kde má příbuzné. Proto kriminalisté kontaktovali sokolovské kolegy se žádostí o spolupráci při pátrání po odcizeném vozidle a zadržení podezřelého," popsala postup mluvčí. Vše „klaplo“ a minulý pátek byl muž v Sokolově zadržen přímo v odcizeném vozidle, které je tak již zpět u svého majitele.

Chomutovský vyšetřovatel následně zadrženého obvinil ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody a podal podnět ke vzetí obviněného do vazby. Důvodem je opakování majetkové trestné činnosti. Dotyčného totiž policisté už od podzimu trestně stíhají kvůli vloupání do jiného bytu v Chomutově, kde měl odcizit herní konzole s ovladači, notebook, finanční hotovost a další věci se škodou vyčíslenou na téměř 60 tisíc korun. „Navíc teprve v květnu loňského roku byl tento recidivista propuštěn z věznice," podotkla Miroslava Glogovská. Do vězení ho tedy soud nyní znovu poslal a za mřížemi by se tentokrát mohl zdržet až na pět let.

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru