Foto: město Chomutov / Roman Dušek
Chomutov

Chomutov – Studenti, spolky, vedení města a také široká veřejnost přišli v pátek 17. listopadu do Městského parku v Chomutově společně uctít položením květin a věnců Den boje za svobodu a demokracii a také Mezinárodní den studentstva. Na místě zazněla česká státní hymna. 

Dne 17. listopadu si připomínáme uzavření českých vysokých škol, které se odehrálo roku 1939 po nepokojích spojených s pohřbem studenta Jana Opletala. Vzpomínáme také na události 17. listopadu 1989, kdy vzpomínková demonstrace k 50. výročí uzavření vysokých škol nacisty přerostla v protesty proti tehdejšímu komunistickému režimu a vyústila tak v sametovou revoluci.

V Městském parku v Chomutově u pomníku Obětem válek a totalit se sešli studenti z chomutovských středních škol, primátor města Chomutova Marek Hrabáč a jeho náměstek Milan Märc. Uctít památku přišla také široká veřejnost a členové různých politických či zájmových spolků z Chomutova a okolí. 

„V tento významný den oslavujeme především velkou politickou roli studentů. Připomínáme jim, jak důležitou roli v naší společnosti hrají. Tím, že tu dnes jste, dokazujete, že vzpomínáte na naši minulost, učíte se z ní, ale také, že vám není lhostejná naše budoucnost,“ pronesla ve svém projevu Zuzana Vavřínová z odboru vnějších vztahů magistrátu města Chomutova.

Fotogalerii z pietního aktu najdete ZDE.

 

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru