Chomutov; Litoměřice – Za prvním ligovým zápasem v novém roce cestovali chomutovští Piráti do Litoměřic. Bilance těchto soupeřů z právě probíhajícího ligového ročníku favorizovala zcela jasně Chomutov, který v dosavadních třech utkáních třikrát zvítězil (3:1; 0:2; 6:1). Papírové předpoklady se nakonec naplnily a i ze čtvrtého vzájemného měření sil vezou Piráti plné tři body.
HC Stadion Litoměřice – Piráti Chomutov 1:3
Aktivněji do zápasu vstoupili právě Piráti. První velkou šanci měl již po minutě a půl Antonín Dušek, jeho bekhendová střela po samostatném úniku ale těsně minula litoměřickou branku. Za další dvě minuty se mezi střelce mohl zapsat Jaroslav Koma, který ovšem v rychlosti nedokázal za Králova záda odražený kotouč dostat.
Nedáš, dostaneš
Známá sportovní pravda „nedáš – dostaneš" se potvrdila v polovině dvanácté minuty. Při hře 4 na 4 zavezl Kalla puk za Hanuljakovu branku, aby následnou přihrávkou našel přesně nastavenou hůl Jakuba Švece (1:0). Nečekané vedení Litoměřice probudilo, pokus kapitána Kališníků Nováka i následnou Volkovu dorážku ale Hanuljak zlikvidoval.
Druhá část rozhodla
Druhou dvacetiminutovku ovládli Piráti na celé čáře. Hned po přestávce poslal sudí na trestnou lavici Šulce a Piráti početní výhodu plně zužitkovali. Puk po ose David Květoň a Vladimír Růžička doputoval k Jaroslavu Komovi, který tvrdou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě (1:1). Ani v dalších minutách hry neměl domácí strážce svatyně o práci nouzi, podruhé kapituloval dvě a půl minuty před koncem třetiny. Marek Hovorka připravil mezi kruhy o kotouč Plášila, objel Krále a skóroval do prázdné klece (1:2).
Hovorkovým gólem ale zmar domácího týmu nekončil. Necelou půlminutu před druhou přestávkou oslabil svůj tým Míka a Piráti podruhé v zápase udeřili z přesilové hry. Právě Hovorka našel křižným pasem Hřebejka, ten dobře viděl ještě lépe postaveného Honzu Ruttu, který bez přípravy pálil do prázdné brány (1:3).
Perioda číslo tři už další změny na výsledkové tabuli nepřinesla. Větší vzruch přišel sice hned na jejím začátku, blafák unikajícího Chlouby ale litoměřický gólman vystihl. V polovině třetiny a po vyloučení domácího Volka roztočili Piráti v obranném pásmu Litoměřic útočný kolotoč, jeho jediným výsledkem ale bylo „pouze" McGregorovo břevno. Malá šance na možné body z pohledu Litoměřic přišla v čase 55:55. Za hru vysokou holí odchází na trestnou lavici Nikola Gajovský, skvěle hrající defenziva hostů ovšem vše ustála na výbornou.
Kdy příště
Další utkání sehrají Piráti na domácím ledě, v sobotu 10. ledna nastoupí proti sousednímu Mostu. Začátek utkání je tradičně v 17.30 hodin.



