Foto: Ilona Kaulfuss
Výlety

Duchcov – Svět příběhů ze severočeské krajiny a její historie, ukotvený v obrázcích mosteckého ilustrátora a výtvarníka Eduarda Bárty, je nyní k vidění v Poppelově síni duchcovského muzea.

Bártova tvorba svým kouzlem a půvabem světa, který se tolik podobá pohádkám s dobrým koncem, uchvacuje už léta návštěvníky všech generací v českých i zahraničních galeriích. Vzhledem ke skutečnosti, že Eduard Bárta pořádá maximálně dvě výstavy ročně, neměla by vám možnost dopřát si tento zážitek.

Obrazy Eduarda Bárty jsou čisté, plné barevnosti, lidí a pohybu. Dopřejí nám návraty do světa našeho dětství. V souvislosti s půvabem Bártovy tvorby působí překvapivě informace, že autor vystudoval průmyslovou školu v Mostě a Technickou fakultu v Liberci. Malovat začal v 90. letech minulého století. Je samouk, který si cestu svého výtvarného vyjádření musel najít sám.

Jeho obrazy, v nichž je hlavním tématem děj, příběh, fascinují a mají zvláštní schopnost magické přitažlivosti. Ostatně, na současné prodejní výstavě v Duchcově se o tom můžete přesvědčit sami. Čas máte do 23. dubna.

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru