Takhle vypadá zatopený most po většinu roku. Teď se ale po něm dá přejít suchou nohou. Foto: Robert Longauer
Výlety

Chebsko -  Železobetonový obloukový most s dolní mostovkou byl původně spojnicí mezi místními částmi Malý a Velký Všeboř. Byla zde silnice a most překlenoval řeku Odravu.

Dnes se most tyčí z vodní nádrže Jesenice. Ta byla dokončena v roce 1961 a voda z přehrady silnici a most zatopila. Je tak vidět jenom jeho vrchní část.

Na přehradě Jesenice je v současné době kvůli opravám výrazně snížena hladina vody. Jindy zatopený most a navazující cestu je tak možné přejít suchou nohou. A kromě toho si můžete prohlédnout i jindy zatopené pozůstatky Všeboře (na aktuální fotografie se můžete podívat ZDE).

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru